Szkolenie w małych grupach

Znaczki i skup znaczków w Poznaniu - na tej stronie

szkolenie_w_malych_grupach.jpg

O ile masz wpływ na liczebność grup przybywających na szkolenia rozwoju osobistego, postaraj się, by ilość osób nie przekroczyła dwudziestu. To stosunkowo mała grupa ludzi, a fakt ten ciągnie za sobą szereg zalet z punktu widzenia skuteczności kursu. Mała grupa to przede wszystkim mniejsza ilość osób do ogarnięcia. Gdy prowadzisz szkolenie, dobrze jest podtrzymywać aktywność wszystkich uczestników kursu.

koszty.jakielokaty.com.pl

Warto nawiązywać kontakt wzrokowy i prowadzić dialog z kolejnymi osobami. Przy stu osobach nie jest to możliwe, przy dwudziestu j- ak najbardziej. Mniejsza grupa to także mniejszy stres. Zarówno dla prowadzącego, jak i odbiorców.

Zrelaksowany i pewny siebie trener skuteczniej przekaże informacje i łatwiej zainteresuje słuchacza. Natomiast odbiorcy chętniej zaangażują się w rozmowę lub zdecydują się zadać pytanie, gdy będzie to oznaczało wystąpienie przed dwudziestoma osobami, a nie przykładową setką. W przypadku ćwiczeń, możesz dodatkowo podzielić uczestników na jeszcze mniejsze grupy. To sprzyja integracji i dobrej atmosferze.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *