Szkolenie w małych grupach

Znaczki i skup znaczków w Poznaniu - na tej stronie

szkolenie_w_malych_grupach.jpg

O ile masz wpływ na liczebność grup przybywających na szkolenia rozwoju osobistego, postaraj się, by ilość osób nie przekroczyła dwudziestu. To stosunkowo mała grupa ludzi, a fakt ten ciągnie za sobą szereg zalet z punktu widzenia skuteczności kursu. Mała grupa to przede wszystkim mniejsza ilość osób do ogarnięcia. Gdy prowadzisz szkolenie, na przykład facylitacja dla menadżerów, dobrze jest podtrzymywać aktywność wszystkich uczestników kursu.

Warto nawiązywać kontakt wzrokowy i prowadzić dialog z kolejnymi osobami. Przy stu osobach nie jest to możliwe, przy dwudziestu j- ak najbardziej. Mniejsza grupa to także mniejszy stres. Zarówno dla prowadzącego, jak i odbiorców.

Zrelaksowany i pewny siebie trener skuteczniej przekaże informacje i łatwiej zainteresuje słuchacza. Natomiast odbiorcy chętniej zaangażują się w rozmowę lub zdecydują się zadać pytanie, gdy będzie to oznaczało wystąpienie przed dwudziestoma osobami, a nie przykładową setką. W przypadku ćwiczeń, możesz dodatkowo podzielić uczestników na jeszcze mniejsze grupy. To sprzyja integracji i dobrej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *