https://helium-leader.pl/ haik

pomocne_mnemotechniki.jpg

Mnemotechniki to inaczej techniki zapamiętywania. Mogą się przydać podczas nauki w szkole, do zapamiętania długiej listy zakupów lub wtedy, gdy musimy utrwalić naszą trenerską wiedzę. Merytoryczne przygotowanie osoby prowadzącej szkolenie jest bardzo ważne.

Od tego zależy powodzenie kursu oraz reputacja trenera i firmy, dla której pracuje. Jak zapamiętywać, by żadna informacja nie uciekła nam w kluczowym momencie? Jedną z najskuteczniejszych mnemotechnik jest powiązanie zagadnień, które chcemy zapamiętać, z przestrzenią, którą dobrze znamy. Z pewnością pamiętasz doskonale drogę, którą codziennie pokonujesz do sklepu lub do pracy.

Wymyśl obrazy powiązane z kolejnymi zagadnieniami, które chcesz zapamiętać. Następnie umieść te obrazy na kolejnych charakterystycznych etapach Twojej drogi. Odtworzenie kolejności nie powinno stanowić żadnego problemu.

Obrazy możesz umieścić również w wyimaginowanej wersji własnego domu. Poza tym trudne do zapamiętania lub zobrazowania dana warto rozpisać na tabele lub schematy. Mózg o wiele lepiej radzi sobie z zapamiętywaniem informacji w takiej formie.

To samo może pomóc Twoim kursantom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *