Notatki dla uczestników

www.csse-roma.eu Zobacz dlaczego język angielski jest taki ważny w życiu człowieka

notatki_dla_uczestnikow.jpg

Nic tak nie pomaga w zapamiętaniu informacji z wykładu, jak dobre notatki. Niestety, gdy osoba prowadzące szkolenie mówi szybko, niełatwo zapisać każdą cenną informację. Dlatego, jeśli przygotowujesz szkolenie, wykonaj również notatki, które rozdasz uczestnikom. W ten sposób ich uwaga będzie skupiona na Tobie, a nie na kartce.

Dobre notatki to takie, które zawierają wszystkie najważniejsze tezy szkolenia. Uczestnicy powinni dostać również długopisy. Dzięki temu uzupełnią otrzymany folder o własne uwagi, co pomoże im w lepszym zapamiętaniu i zrozumieniu zagadnień. Dobrym pomysłem jest również przesłanie elektronicznej wersji notatek na maile uczestników.

www.azspodlasie.eu

Może to być prezentacja, z której korzystałeś podczas wykładu. Jeśli odbiorcy sami płacili za szkolenie, z pewnością dodatkowa korzyść tego typu ich ucieszy. Poza tym, jeśli rozdajesz notatki, a podczas wykładu potrafisz dopełnić ich treść dzięki własnej wiedzy, dajesz do zrozumienia, że naprawdę dobrze znasz dany temat. Autorytet prowadzącego jest ważny z punktu widzenia satysfakcji uczestników szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *