haik.pl

dobrze_sprawdz_sprzet.jpg

Sprzęt elektroniczny może być ważnym sprzymierzeńcem w walce o udane szkolenie. Barwna prezentacja na rzutniku czy monitorze albo animacje i filmy mogą wzbogacić wypowiedź i sprawić, że przekazywane informacje będą łatwiejsze do zapamiętania.

Sprzęt ma jednak również pewną wadę – czasem szwankuje. Co więcej, nie każdy potrafi obchodzić się z nim na tyle umiejętnie, by poradzić sobie z ewentualną awarią czy błędem oprogramowania.

Z tego powodu warto dzień przed rozpoczęciem szkolenia dobrze sprawdzić wszystkie urządzenia i uruchomić potrzebne pliki, tak, by w dniu kursu mieć pewność, że wszystko pójdzie jak należy. Nie ma nic bardziej demotywującego, niż trener, który marnuje czas na zmagania ze sprzętem.

Stare pocztówki - skup i sprzedaż - tutaj

Korzystanie z niesprawdzonych urządzeń nie świadczy też dobrze o wiarygodności prowadzącego. Poza tym, warto mieć w zapasie rozwiązania tradycyjne.

Nawet jeśli mieliśmy zamiar mówić w oparciu o prezentację, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić ekran na flipchart. Jeśli pokażemy, że awaria sprzętu nie stanowi dla nas żadnego problemu, bo i tak potrafimy przekazać wiedzę za pomocą markerów i kartek – punkt dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *